ELEKTROTECHNICKÝ KROUŽEK PRO DĚTI

Milujeme techniku a svoji práci a chceme se o to podělit s novou generací. Elektrotechnický kroužek byl založen v roce 2016. Jeho cílem je popularizace technických profesí a příprava účastníků na studium technických oborů. Jeho vedoucími jsou zkušení odborníci z praxe, zaměstnaci společnosti B:TECH a.s.

Účastníci se během školního roku seznámí se zapojováním jednoduchých obvodů, naučí se základní výpočty parametrů a měření. Seznámí se základy programování mikroprocesorů, PC aplikací, PLC a průmyslových robotů. V kroužku elektrotechniky by se děti měly naučit nejenom rozeznávat a zapojovat součástky, ale spočítat i jejich základní parametry a naučit se manuálně pracovat s běžným nářadím. Zopakujeme si také řadu základních fyzikálních principů. K měření využíváme několik multimetrů, různé generátory signálu i malý osciloskop. Kroužek je určen pro žáky a studenty od II. stupně základních škol, kterým pomůže s přípravou na studium technických oborů. Výuka probíhá v sídle společnosti B:TECH, a.s. 1x týdně v rozsahu 90 minut pod záštitou AZ Centra Havlíčkův Brod.

V ročníku 2019/2020 jsme otevřeli 4 skupiny v úterý od 16:00 a 17:30 ve čtvrtek do 16:00 a 17:30, do kterých je zapojeno celkem 33 mladých nadšenců. Ukončení ročníku 2019/2020 spojené s vystoupení na tradičním setkání zaměstnanců společnosti B:TECH ani společný výlet do zahraničí se letos nekonal. V polovině března jsme docházku pozastavili, ale i tak jsme toho letos stihli hodně. Kromě návrhu a výroby desky plošných spojů, která ve skupince pro začátečníky nesmí chybět, jsme si vyzkoušeli i 3D tisk pro prototypovou výrobu. Nechyběla ani oblíbená robotika.

LETNÍ SOUSTŘEDĚNÍ 27.- 30. ČERVENCE 2020

Zkrácení letošního ročníku v důsledku epidemie COVID-19 jsme si nahradili v červenci formou letního soustředění. Vrhli jsme se na elektroniku a robotiku a musíme konstatovat, že intezivní soustředění má něco do sebe! Připravili jsme si pro vás krátkou videoreportáž z akce.

NOVINKY PRO ROČNÍK 2020/2021

Příští ročník 2020/2021 bude mimořádný hned ve dvou ohledech. Oslavíme jubileum, budeme totiž pokračovat již po páté. Zájem o kroužek stále trvá a dokonce roste a z toho máme velkou radost. A ještě větší radost máme z toho, že od října se naše komunita rozroste o 5. skupinku v Karlových Varech, kterou otevírají naši kolegové ze společnosti ZPA Industry pod záštitou Domu dětí a mládeže Karlovy Vary. Přihlášky do kroužků v Havlíčkově Brodě i v Karlových Varech můžete realizovat přes registrační systém obou volnočasových organizací, které poskytli záštitu: Havlíčkův Brod: AZ CENTRUM, Karlovy Vary:  Dům dětí a mládeže Karlovy Vary

 

GALERIE

Používáním našeho webu souhlasíte s využíváním cookies.