ELEKTROTECHNICKÝ KROUŽEK PRO DĚTI

Milujeme techniku a svoji práci a chceme se o to podělit s novou generací. Elektrotechnický kroužek byl založen v roce 2016. Jeho cílem je popularizace technických profesí a příprava účastníků na studium technických oborů. Jeho vedoucími jsou zkušení odborníci z praxe, zaměstnaci společnosti B:TECH a.s.

Účastníci se během školního roku seznámí se zapojováním jednoduchých obvodů, naučí se základní výpočty parametrů a měření. Seznámí se základy programování mikroprocesorů, PC aplikací, PLC a průmyslových robotů. V kroužku elektrotechniky by se děti měly naučit nejenom rozeznávat a zapojovat součástky, ale spočítat i jejich základní parametry a naučit se manuálně pracovat s běžným nářadím. Zopakujeme si také řadu základních fyzikálních principů. K měření využíváme několik multimetrů, různé generátory signálu i malý osciloskop. Kroužek je určen pro žáky a studenty od II. stupně základních škol, kterým pomůže s přípravou na studium technických oborů.

Výuka probíhá v sídle společnosti B:TECH, a.s. 1x týdně v rozsahu 90 minut. V ročníku 2019/2020 jsme otevřeli 4 skupiny v úterý od 16:00 a 17:30 ve čtvrtek do 16:00 a 17:30, do kterých je zapojeno celkem 33 mladých nadšenců. 

GALERIE

Používáním našeho webu souhlasíte s využíváním cookies.